Kontaktujte nás: 725 759 344 | ickk@uappsc.cz

Zámek Nižbor

Informační centrum keltské kultury

Informační centrum keltské kultury

Informační centrum keltské kultury bylo Ústavem archeologické památkové péče zprovozněno v roce 2004 v prostorách zámku Nižbor jako součást velkého grantu Keltská Evropa. Zámek se tak stal trvalou připomínkou keltské minulosti Čech a svou polohou naproti slavnému oppidu Stradonice zprostředkovává svým návštěvníkům nejen poznání, ale také atmosféru keltského světa.

Návštěvnickou sezónu 2021 začínáme v sobotu 8. května, kdy můžete navštívit stálou expozici Keltové v srdci Čech... a co bylo před nimi a výstavu Klenoty středočeského pravěku.

Momentálně můžete také navštívit novou výstavu Klenoty středočeského pravěku. Výstava je pojmenovaná podle stejnojmenné publikace Ústavu archeologické památkové péče středních Čech, vydané v roce 2019, a prezentuje ty nejzajímavější nálezy a poznatky z různých archeologických výzkumů ústavu, probíhajících v posledních letech, a pokrývajících období od mladší doby kamenné až po stěhování národů.

A na podzim již tradičně budou na zámku probíhat vzdělávací programy pro školy, a to jak oblíbený Příběh pravěku aneb Co bylo, když nebyla škola a oživené Výlety do pravěku, tak i jeden program zbrusu nový. 

Těšíme se na Vás.


ftsf-1ce5e387-24f4-42aa-8a1a-47cb69ba5ea4.jpeg.jpg

Na Nižboru se opět slaví Samhain!

Ústav archeologické památkové péče středních Čech Vás srdečně zve do Informačního centru keltské kultury na zámku Nižbor v sobotu 23. 10. 2019 přesně v poledne. Těšit se můžete na skvělé kapely, tanečnice i bojovníky. Oslavíme současně i mezinárodní den archeologie. Přijďte si s námi zkusit zahrát některé ze starověkých deskových her. Připravená bude také dílnička na výrobu hraček. Více informací o programu přineseme později.


                   


Připravujeme pro vás další různorodé aktivity:Edukační programy

Výstavy

Oslavy keltských svátků