Kontaktujte nás: 725 759 344 | ickk@uappsc.cz

Zámek Nižbor

Informační centrum keltské kultury

Informační centrum keltské kultury

Informační centrum keltské kultury bylo Ústavem archeologické památkové péče zprovozněno v roce 2004 v prostorách zámku Nižbor jako součást velkého grantu Keltská Evropa. Zámek se tak stal trvalou připomínkou keltské minulosti Čech a svou polohou naproti slavnému oppidu Stradonice zprostředkovává svým návštěvníkům nejen poznání, ale také atmosféru keltského světa.

Návštěvnickou sezónu 2021 začínáme v sobotu 8. května, kdy můžete navštívit stálou expozici Keltové v srdci Čech... a co bylo před nimi a výstavu Klenoty středočeského pravěku.

Momentálně můžete také navštívit novou výstavu Klenoty středočeského pravěku. Výstava je pojmenovaná podle stejnojmenné publikace Ústavu archeologické památkové péče středních Čech, vydané v roce 2019, a prezentuje ty nejzajímavější nálezy a poznatky z různých archeologických výzkumů ústavu, probíhajících v posledních letech, a pokrývajících období od mladší doby kamenné až po stěhování národů.

A na podzim již tradičně budou na zámku probíhat vzdělávací programy pro školy, a to jak oblíbený Příběh pravěku aneb Co bylo, když nebyla škola a oživené Výlety do pravěku, tak i jeden program zbrusu nový. 

Opět jsme v plném provozu a těšíme se na Vás.


Divadlo Zdravý nemocný

Molière: Zdravý nemocný 

V rámci programu Středočeského kulturního léta a jeho letošního motta Kultura pomáhá kultuře aneb #stredoceskekulturnileto, Vás Ústav archeologické památkové péče středních Čech srdečně zve na zámek Nižbor, kde se odehraje divadelní představení.

V úterý 29. června 2021 se ve 20:30 odehraje pod širým nebem, na nádvoří zámku Nižbor, divadelní komedie o pokrytectví, lži, ale i lásce a nejslavnějším hypochondrovi "Zdravý nemocný" (Molière). Vážený pan Argan kromě toho, že je hypochondr, je navíc velký lakomec. Nic není důležitější, než mít všechny svoje diagnózy pod kontrolou a ještě k tomu za léčbu co nejvíce ušetřit. Neváhá proto zajít tak daleko, že je ochoten obětovat štěstí své dcery. Své blízké šikanuje takovým způsobem, že celá rodina musí sehrát komedii, aby hypochondra navždy vyléčila.

Představení, sehraje Městské divadlo Mladá Boleslav, v režii Jiřího Š. Hájka. V hereckém obsazení se objeví například: Petr Bucháček, Lucie Matoušková, Malvína Pachlová, Tereza Blažková.

Více informací o divadle naleznete na www.mdmb.cz. Rezervace lístků (cena 150Kč) je možná na tel. čísle: 702 037 937 nebo na emailové adrese: nizbor@uappsc.cz.


                   


Připravujeme pro vás další různorodé aktivity:Edukační programy

Výstavy

Oslavy keltských svátků