Kontaktujte nás: 725 759 344 | ickk@uappsc.cz

Zámek Nižbor

Informační centrum keltské kultury

Informační centrum keltské kultury

Informační centrum keltské kultury bylo Ústavem archeologické památkové péče zprovozněno v roce 2004 v prostorách zámku Nižbor jako součást velkého grantu Keltská Evropa. Zámek se tak stal trvalou připomínkou keltské minulosti Čech a svou polohou naproti slavnému oppidu Stradonice zprostředkovává svým návštěvníkům nejen poznání, ale také atmosféru keltského světa.

Návštěvnickou sezónu 2021 začínáme v sobotu 8. května, kdy můžete navštívit stálou expozici Keltové v srdci Čech... a co bylo před nimi a výstavu Klenoty středočeského pravěku.

Momentálně můžete také navštívit novou výstavu Klenoty středočeského pravěku. Výstava je pojmenovaná podle stejnojmenné publikace Ústavu archeologické památkové péče středních Čech, vydané v roce 2019, a prezentuje ty nejzajímavější nálezy a poznatky z různých archeologických výzkumů ústavu, probíhajících v posledních letech, a pokrývajících období od mladší doby kamenné až po stěhování národů.

A na podzim již tradičně budou na zámku probíhat vzdělávací programy pro školy, a to jak oblíbený Příběh pravěku aneb Co bylo, když nebyla škola a oživené Výlety do pravěku, tak i jeden program zbrusu nový. 

Opět jsme v plném provozu a těšíme se na Vás.


V PONDĚLÍ 20.9.2021 BUDE ZÁMEK Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ UZAVŘEN.


                   


Připravujeme pro vás další různorodé aktivity:Edukační programy

Výstavy

Oslavy keltských svátků