Kontaktujte nás: 725 759 344 | ickk@uappsc.cz

Zámek Nižbor

Informační centrum keltské kultury

Stálá expozice

V horním patře zámku najdete multimediální expozici, která vás provede nejen životem, ale i smrtí keltských obyvatel středních Čech. Dozvíte se, kde se tu vlastně Keltové vzali, jak bydleli, jakým řemeslům se věnovali denně a v kterých přímo excelovali nebo také jak se oblékali. Ač se jim prostřednictvím archeologických pramenů nemůžeme podívat do mysli, přesto vám expozice alespoň nastíní, jak asi mohl vypadat jejich duchovní svět a zda o něm alespoň něco málo víme. A jako v každé správné archeologické expozici, ani zde nechybí hroby.

Při průchodu zámeckou chodbou si prohlédnete letecké snímky všech našich oppid, Třísova, Nevězic, Hrazan, Závisti, Stradonic, Českých Lhotic, Starého Hradiska a Hostýna a návštěvu můžete zakončit v přízemí, kde pro vás je připraveno minikino s projekcí filmu Věčný život jednoho Kelta.

A momentálně pro vás do expozice chystáme velmi atraktivní novinku!


Výstava Dobrodružství s bagrem za zády

V roce 2013 byla na zámku v Nižboře otevřena výstava, která prezentuje to nejzajímavější, co bylo objeveno při archeologických výzkumech během dvaceti let existence Ústavu archeologické památkové péče středních Čech. V několika sálech v přízemí zámku vás výstava prostřednictvím originálních nálezů provede světem pravěkých lidí a zároveň ukáže, jakým způsobem archeologové všechny tyto informace získali. Výstava zaujme také všechny středočeské patrioty, neboť představuje pestrou minulost historických míst Středočeského kraje, jako je například Mladá Boleslav, Kněževes u Prahy, Zdiby či Holubice.

                                           Nižbor výstava    Nižbor děti ve výstavě   Nižbor chata